1394,08,24 @ 15:58

حل مشکل بدهی بیمه بیمارستانها با تسهیلات بانکی

حل مشکل بدهی بیمه بیمارستانها با تسهیلات بانکی    
۱۳۹۴\۰۸\۲۳ - ۷:۲۹ PM


جلسه تعیین تکلیف پرداختی بیمه به بیمارستان‌ها عصر امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری با تاکید بر لزوم تدوین طرحی جامع برای جبران کسری‌ها و پرداخت به موقع بیمه ها به مراکز درمانی و بیمارستان ها، گفت: اگر طرحی مناسب و کارآمد برای حل این مشکل تدوین شود، خدمتی ماندگار است که نظام درمانی کشور را ساماندهی خواهد کرد.


معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیشنهادهای مطرح شده برای حل مشکل بدهی بیمه به بیمارستان‌ها با استفاده از تسهیلات بانک‌های تجاری از جانب سازمان‌های بیمه‌گر، این طرح را مثبت ارزیابی کرد و از رئیس کل بانک مرکزی خواست گروهی را تعیین کند تا به همراه نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط، جزئیات و مسائل فنی موضوع را به دقت بررسی و نتیجه را اعلام کنند.


نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هم در این جلسه با اشاره به اهمیت و اولویت بخش سلامت و درمان کشور، گفت: سازمان برای تقویت بیمه سلامت و حل مشکلات موجود در خصوص پرداخت بیمه ها به بیمارستان‌ها، حداکثر تلاش خود را به کار خواهد گرفت و از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار نخواهد کرد.


در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی، رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی، بیمه سلامت ایران و بانک رفاه کارگران نیز حضور داشتند، گزارشی از میزان واریزی سازمان های بیمه گر طی سال‌های 93 تا 94 ارائه شد.


در این نشست مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت ایران نیز گزارش‌هایی از وضع و مشکلات موجود ارائه کردند.


در ادامه این جلسه همچنین راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکلات تامین مالی نظیر استفاده از تسهیلات بانک‌های تجاری ازجانب سازمان‌های بیمه گر بررسی و تصمیمات لازم برای حل مشکلات اتخاذ شد.
_______________________________
روند نزولی تیراژ کتاب خطر آفرین است    
۱۳۹۴\۰۸\۲۳ - ۷:۵۹ PM


معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم گشایش هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ تیراژ کتاب وضع خوبی ندارد و روند نزولی آن خطرآفرین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، سیدعباس صالحی با بیان اینکه در سال 1373 به ازای هر ده هزار نفر یک نسخه کتاب وجود داشت گفت:‌  این رقم در سال 84 به 3/3 و در سال 93 به ازای هر ده هزار نفر به 1.9 نسخه رسیده و این روند نزولی معنی‌دار و تهدیدکننده جدی برای حلقه‌های نشر است.


وی افزود: ‌اگر باور داریم کتاب مبدا تمدن است و بدون آن هر ملتی می‌میرد باید به حوزه کتاب ونشر توجه بیشتری شود .


سید عباس صالحی با بیان اینکه در حال حاضر دوره فضای تحریم را می‌‌گذرانیم گفت:‌ اهالی فرهنگ ونشر در آستانه برنامه ششم توسعه باید حضور فعالانه‌تری در این مقطع داشته باشند و به مطالبه فرهنگی توجه بیشتری شود چرا که کتاب نان و آب است.


معاون فرهنگی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نخستین نمایشگاه تخصصی هنر در هفته کتاب با دو هزار  عنوان کتاب جدید در این دوره فعال است گفت: حضور نویسندگان زن در حوزه‌های مختلف به دانش افزایی منجر شده و نباید چشممان را به روی این اتفاقات خوب ببندیم.


وی افزود در روز اغاز هفته کتاب بخش امیدزای عرصه نشر را نباید نادیده گرفت چراکه سرانه عناوین کتاب در دهه‌های اخیر رو به رشد است.


صالحی افزود:‌ در سال 73به ازای هر 10 هزار نفر 1.8 عنوان کتاب داشتیم و هم اکنون این رقم به عدد 9.3 عنوان کتاب به ازای هر 10 هزار نفر رسیده است.


در مراسم آغاز بکار بیست و سومین دوره هفته کتاب از 9 نفر از خادمان پیشکسوت نشر تجلیل شد.

_______________________________


آدمهای بزرگ و اندیشمند ، بسیار اشک می ریزند .  حکیم ارد بزرگ

آزادگان میهن پرست ، در مرداب خودستایی فرو نمی روند . حکیم ارد بزرگ

مهمترین کار سرپرست ، انجام درست کاریست ، که بر دوش گرفته است. حکیم ارد بزرگ مغز متفکر جهان امروز

میدان کار و تصمیمات سیاستمداران ، باید شفاف و برای مردم ، آکواریومی باشد . حکیم ارد بزرگ

میرآب ، به اندازه دهد ، همه دشت سبز خواهد بود . حکیم ارد بزرگ

اگر ارزش های میهنی کمرنگ شوند، یکپارچگی کشورها به چالش کشیده می شود . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

همسایه خوب ، ستودنیست چرا که مایه امنیت و آرامش است . حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف جهان)

تنهایی را برای دشمن خویش نیز آرزو نکنید . حکیم ارد بزرگ

ایران، هیچگاه از کشور عربستان، دوستی نمی بیند. ما همواره باید این کشور و دیگر همپیمانانش را در جهان منزوی سازیم، ایرانیانی که در عربستان و دیگر کشورهای جنوب خلیج فارس، سرمایه گذاری کرده اند، در واقع به سرزمین مادری خویش پشت نموده اند. "اُرد" به کارشناسان، هنرمندان و ورزشکارانی که دانش، هنر و توان خود را صرف رشد کشورهای جنوب خلیج فارس می کنند، می گوید : چاقوی دشمنان ایران زمین را تیز می کنید. حکیم ارد بزرگ (استاد حکمت و فلسفه)

برج و باروهای کهن به ما می گویند: از ما زیباتر و سترگ تر بسازید، نه آنکه در برابر ما زانو زده و ایران را از رشد و پیشرفت بازدارید. حکیم ارد بزرگ

ایران یک کشور "مادر فرهنگ" است. ایران و 20 کشور دو سوی آن، بافتی مشترک در حوزه فرهنگ و پیشینه کهن دارند، این بافت همگون را "قاره کهن" می نامم. قاره کهن شامل سرزمین های: ایران، قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان، افغانستان، شمال غربی هندوستان (سرزمین کشمیر)، پاکستان، عراق، ترکیه، سوریه، لبنان، قبرس، جنوبی ترین بخش روسیه در میانه استراخان در شمال دریای خزر تا جنوب اکراین، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و بحرین می باشد. لازم به یادآوری است که در جهان امروز، قاره آسیا وابسته به مادر فرهنگی چین و اروپا از آن مادر فرهنگ یونان می باشد، مادر فرهنگی قاره کهن نیز کشور ایران است. قاره کهن با همگرایی هر چه بیشتر، می تواند با توسعه همکاریهای اقتصادی، نظامی و امنیتی و... توانمندترین قاره جهان باشد.  حکیم ارد بزرگ

سیاستمدار خوب ، باید درونی آرام و دلی شاد داشته باشد تا مردم را به چهار میخ نکشد . حکیم ارد بزرگ

برآزندگان به گفتار کم ارزش ، زندگی خویش را نابود نمی کنند . حکیم ارد بزرگ

آواز مهربانی، از هر سنگ نگاره ای، ماندگار تر است. حکیم ارد بزرگ

فریادهای دردناک و ستمدیده ، شمشیرهاییست که هر آن ، به گونه ای بر روان ستمگران فرود می آیند .  حکیم ارد بزرگ

سخن گفتن از دوستی و دشمنی پایدار در سیاست ، خنده آور است . حکیم ارد بزرگ

پیوند ، از پس تنهایی رخ می دهد ، ارزش می یابد و توان آدمی را چندین برابر می سازد ، پس باید هر پیوند پاکی را ، شاد باش گفت .  حکیم ارد بزرگ

پیوند پاک ، پیوندی ابدی است. حکیم ارد بزرگ مغز متفکر جهان امروز

آزادی، یک فرهنگ پیشرو برای پویش و رشد است . حکیم ارد بزرگ

از دیدگاه "اُرد" آزادی با پویش روز افزون فرهنگ عمومی ، پر و بال می گیرد و این مهم ، نیاز به رسانه های راستگو، آزاد و فرهیخته دارد . حکیم ارد بزرگ

آزادی باجی به مردم نیست ، چرا که حق و داشته آنهاست . حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف جهان)

پیوند ما تنها با زندگان نیست ، همه ما پیوندی ابدی با نیاکان و بزرگان سرزمین خویش و همچنین آیندگان داریم . حکیم ارد بزرگ

پیوندمان را با یاد آوری سرشت نیک یکدیگر ، نیرومندتر سازیم .  حکیم ارد بزرگ

تاریکی در زندگی ، ماندگار و ابدی نیست ، برسان روشنایی . حکیم ارد بزرگ

تندرستی ، پاداش نیک زیستی است . حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد