X
تبلیغات
زولا
1396,04,15 @ 14:58

افزایش گازهای گلخانه‌ای با پنل‌های خورشیدی


افزایش گازهای گلخانه‌ای با پنل‌های خورشیدی
دی‌اکسیدکربن عامل انتشار حدود 82 درصد گازهای گلخانه‌ای در ایالات متحده است، اما این میزان در مقایسه با انتشار تری فلوراید نیتروژن یا NF3 میزان قابل توجهی نیست.
انتشار دی‌اکسیدکربن بین سال‌های 1990 تا 2015 حدود 5.6 درصد افزایش یافته اما میزان NF3 حدود 1057 درصد در یک دوره مشابه افزایش داشته است. این میزان افزایش با بخش‌های تولید و مواد شیمیایی در ساخت پنل‌های خورشیدی، نیمه رساناها و LCDها مرتبط است.

به طور معمول NF3  طی استفاده حذف می‌شود، اما درصد کمی از این ماده در اتمسفر نفوذ می کند. البته میزان این نفوذ مشخص نیست اما دانشمندان هشدار می‌دهند NF3 در گرمایش زمین طی صدها سال موثر خواهد بود. هر چند میزان انتشار این ماده در جو بسیار کمتر از CO2 است اما قدرت NF3 بسیار بیشتر از دی‌اکسیدکربن در افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌باشد.

دکتر مایکل والتر از دانشگاه کالیفرنیا ایروین اظهار کرد: NF3 مشکلات آب و هوایی ایجاد نمی‌کند اما افزایش آن در اتمسفر در طولانی مدت موجب مشکل خواهد شد.

با وجود این مشکل امروزه تعداد پنل‌های خورشیدی رو به افزایش بوده و محققان نیز به استفاده از این فناوری به عنوان منبع انرژی پایدار تاکید دارند و از خطرات آینده انتشار NF3 چشم‌پوشی می‌کنند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد