X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
1396,04,15 @ 01:15

رفع مشکل 1800 واحد صنعتی در محور غرب مشهد

 رفع مشکل 1800 واحد صنعتی در محور غرب مشهد
مشهد- ایرنا- دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: مشکل تداوم فعالیت 1800 واحد صنعتی در محور غرب مشهد طی امضای تفاهم نامه ای با شهرداری این کلانشهر مرتفع شد.

علی اکبر لبافی روز چهارشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در محل اداره کل تامین اجتماعی خراسان رضوی افزود: بر اساس تعامل و تفاهم با شهرداری مشهد این واحدها می توانند با رعایت برخی نکات به فعالیت خود در این منطقه ادامه دهند.
وی همچنین نتایج نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی را مثبت ارزیابی و بیان کرد: تعامل و برقراری ارتباط مثبت میان دولت و بخش خصوصی می تواند در تسهیل روند حل مشکلات و موانع موثر باشد.
دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی ادامه داد: بسیاری از مشکلات در قالب تفاهمنامه و برقرار تعامل میان سازمانها، مجموعه ها و دستگاهها با بخش خصوصی در استان مرتفع می شود. بخش دیگری از مشکلات نیز در شورایی با حضور استاندار و سایر مسئولان استانی حل و فصل شده و در نهایت در صورت عمق فراوان مشکل مساله در ستاد مرکزی در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی نیز در این نشست بر آمادگی این اداره کل برای تسهیل در روند تولید و اشتغال تاکید و بیان کرد: عملکرد و اقدامات دولت تدبیر و امید طی چهار سال گذشته در حل مشکلات بخش تولید بسیار موثر بوده است.
محمود قوامی افزود: تلاش داریم در چارچوب قوانین و مقررات با هدف رفع مشکلات بخش تولید با رویکرد تولید و اشتغال همه کونه همکاری داشته و شیب قوانین را به این سمت هدایت نماییم.
وی ادامه داد: با استقرار دولت تدبیر و امید فضای مناسبی برای اصلاح فرایند ها ایجاد شد. پیش از این سازمان تامین اجتماعی با تغییرات مدیریتی دست به گریبان بود اما با تثبیت تیم مدیریت، تامین اجتماعی به سمت پویایی فعالیتها و پیشبرد اهداف حرکت کرد.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی
وی گفت: بخشودگی جرائم بیمه ای از اقدامات مهم انجام شده است که به واسطه اعمال تحریمهای ظالمانه مشکلات فراوانی را برای بنگاههای اقتصادی ایجاد کرده بود.
قوامی توقف ممنوع الخروج کردن کارفرمایان بدهکار، تقسیط بدهی کارگاههای بدهکار به تامین اجتماعی، فعالیت موثر هیاتهای تجدیدنظر، دریافت حق بیمه کارگاهها، صدور فهرستهای بیمه ای به صورت الکترونیکی و نیز بازنگری در بخشی از بخشنامه ها و دستور العملها را از دیگر اقدامات مثبت و موثر انجام شده در طول چهار سال اخیر برشمرد.
پیش از این واحدهای صنعتی مستقر در محور غرب مشهد به دلیل الزامات ناشی از طرح جامع این کلانشهر که کاربری زمینهای منطقه را مسکونی دانسته بود، در آستانه تعطیلی قرار گرفته بودند. این در حالی بود که صنایع مستقر در محور غرب مشهد در طول دوره ای 40 ساله از سایر نقاط شهر به این منطقه منتقل شده و همچنین واحدهای آلاینده آن به شهرک صنعتی انتقال یافته اند.
دهه 1350 شمسی این منطقه خارج از شهر مشهد بود لذا با تایید سازمان کشاورزی وقت مبنی بر غیرقابل کشت بودن این زمینها، محور غرب مشهد منطقه مناسبی برای ایجاد واحدهای صنعتی تشخیص داده شد. پروانه فعالیت این واحدها نیز بر اساس مجوزهای اداره صنایع وقت با تایید همه دستگاهها ذیربط صادر شده اما توسعه شهر مشهد همه این شرایط را تغییر داده بود.
خبرنگار: آرزو جاودانی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد