X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
1394,08,04 @ 17:46

سیف : بانک ها و موسسه های مالی موظف به رعایت ضوابط هستند

سیف : بانک ها و موسسه های مالی موظف به رعایت ضوابط هستند    
1394\08\04 - 1:05 PM

رییس کل بانک مرکزی گفت : بانک ها و موسسه های مالی موظف به اجرای همه ضوابط بانک مرکزی هستند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، ولی الله سیف در حاشیه همایش و نمایشگاه بین المللی تراکنش که با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گشایش یافت در جمع خبرنگاران ، درباره تغییر نام برخی بانک ها و موسسه ها افزود : بانک مرکزی بر اجرای محتوایی ضوابط ، اصرار دارد.
وی خاطرنشان کرد : به هیچ وجه بانک مرکزی به بانک ها و موسسه های مالی اجازه نمی دهد که با حفظ ظاهر برای دریافت مجوز اقدام کنند.
رئیس کل بانک مرکزی افزود : مواردی نیز داشته ایم که در لحظه صدور مجوز ، بانک و موسسه های مالی متعهد به رعایت ضوابطی شده و بانک مرکزی نیز کار را پیگیری کرده است .
سیف درباره موسسه میزان نیز گفت : مسایل موسسه میزان تقریبا حل و به کمیته ای در استان خراسان رضوی واگذار شده است.
-----
مبادلات تجاری ایران و برزیل باید به پنج میلیارد دلار برسد    
1394\08\04 - 1:12 PM

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های و اقتصادی خارجی گفت: براساس آخرین آمار رسمی گمرک حجم کل مبادلات ایران و برزیل در سال 93 حدود 400 میلیون دلار بود که این رقم به هیچ وجه تامین کننده انتظارات دو کشور نیست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محمد خزایی در همایش تجاری ایران و برزیل افزود: با توجه به نهایی شدن موافقت نامه های همکاری ایران و برزیل در حوزه سرمایه گذاری ، اجتناب از دریافت مالیات مضاعف و همکاری های گمرکی سطح مبادلات تجاری دو کشور در یک دوره زمانی کوتاه باید به پنج میلیارد دلار برسد.
وی گفت: برزیل به همراه کشورهای عضو بریس بانک بریس را با سرمایه اولیه صد میلیارد دلار تاسیس کرده است که امیدواریم ایران در آینده نزدیک به عضویت این بانک درآمده و همکاریهای دو کشور در حوزه های اقتصادی بویژه کشاورزی ، بانکی و مالی همپای روابط سیاسی دو کشور توسعه پیدا کند.
خزایی افزود: از همه شرکت های برزیل برای سرمایه گذاری در حوزه هایی که منافع دو کشور را تامین و باعث انتقال فناوری شود استقبال می کنیم.
وی گفت: در این همایش که به همت سفارت برزیل در تهران برگزار شده علاوه بر وزیر توسعه و تجارت برزیل معاونان وزرای نفت ، اقتصاد ، کنفدراسیون صنعتی و رئیس اپک حضور دارند.

خزایی افزود:‌ در این همایش اعضای 28 شرکت برزیلی از بخش های خصوصی و دولتی نیز حاضرند.

___________

باید آرمان جوانان ایران ، بالندگی و رشد میهن در همه دانش های جهان امروز باشد ، نه آنکه در پی قالیبافی ، گلیم بافی ، خوشنویسی ، نقاشی و معرق ، صنایع دستی گوناگون و... باشند . حکیم ارد بزرگ

کمک به همگان ، دلبستگی و عشق برجستگان است . حکیم ارد بزرگ

بدون خودآگاهی میهنی ، کشور رنگ پیشرفت به خود نمی گیرد .  حکیم ارد بزرگ

همواره آدمیان ، چنبره بدی و پلیدی را با خرد خویش ، کوچک تر کرده اند . حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد