1394,04,04 @ 12:58

رضا یزدانی برای رضا کیانیان خواندسه شنبه 2 تیر 1394 11:23 | کد خبر: 1990235107207455533 | بازدید: 400
جام جم نوا: رضا یزدانی به مناسبت سالروز تولد رضا کیانیان،ترانه‌های «کوچه ملی» و «جاده چالوس» را به این هنرمند تقدیم کرد.

در مراسمی که شامگاه 31 خرداد ماه در «مکتب تهران» با حضور رضا کیانیان برگزار شد، علاوه بر اجرای زنده‌ رضا یزدانی، بهرام رادان بازیگر سینما نیز حضور داشت.
رضا کیانیان در این مراسم با آرزوهای خوب برای کشورش شمع تولدش را در 64 سالگی فوت کرد و از همسرش که در مراسم حاضر بود به پاس سال‌ها همراهی‌اش در زندگی مشترک قدردانی کرد.
همچنین دو تن از ترانه سرایان جوان کشور نیز که به دعوت بهاره رهنما در این مراسم حاضر بودند،ترانه‌هایی را خواندند.
این مراسم در حیاط کوچک پلاتوی «مکتب تهران» برگزار شد که پس از این جشن میزبان نمایش «انگار در چشم‌های تو اسب می‌دود» با بازی بهاره رهنما بود.
کیانیان همچنین گفت: «از برنامه‌ای که برای روز تولدش چیده شده بود اطلاعی نداشته و تنها برای تماشای نمایش آمده است.»
او همچنین مطرح کرد: «من به کسی جز خودم و خانواده‌ام تعهد ندارم و اگر کار می‌کنم به خاطر لذت شخصی خودم است.»
رضا کیانیان که بعد از خاموش کردن شمع‌های روی کیک با خنده گفت: «تازه شد 64! بازی در سینما را از سال 1368 با فیلم «تمام وسوسه‌های زمین» مرحوم حمید سمندریان آغاز کرد و در حال حاضر نیز فیلم «پنج تا پنج»، ساخته تارا اوتادی را در گروه هنر و تجربه در حال اکران دارد.»


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری


 پخش از برنامه «خندوانه»
پسر عمه زا برای تیم والیبال نماهنگ می سازد
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 تیر 1394 ساعت 11:20 | شماره خبر : 1991372976275695259 تعداد بازدید: 470


امیر سلطان احمدی گفت: این روزها به سفارش برنامه «خندوانه» به همراه محمد بحرانی و میثم کزازی مشغول ضبط موسیقی برای قدردانی از تیم ملی والیبال ایران هستیم.

«امیر سلطان احمدی» گفت: این روزها به سفارش برنامه «خندوانه» به همراه محمد بحرانی و میثم کزازی مشغول ضبط موسیقی برای قدردانی از تیم ملی والیبال ایران هستیم.
وی ادامه داد: ترانه سرای اثر من هستم و به همراه محمد بحرانی خواننده‌های آن هستیم و کزازی نیز بخش آهنگسازی را عهده دار است.
عروسک گردان پسرعمه زا در همین رابطه افزود: سال گذشته همراه با بحرانی یک موسیقی تصویری را برای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی خواندیم که برای اولین بار از برنامه «رادیو هفت» پخش شد.
نویسنده آیتم «رادیو عکس» در برنامه «یک برش از زندگی» درباره تفاوت بین کلیپ فوتبال و والیبال کار شده توسط همین گروه نیز گفت: این کار علاوه بر ضبط موسیقی، موزیک ویدیو نیز دارد و این موزیک ویدیو جدید نسبت به کار قبلی‌مان که برای فوتبال کار کردیم کمی جدی‌تر و حماسی‌تر است.
سلطان احمدی درباره زمان پخش این کلیپ بیان کرد: زمان دقیق پخش را نمی‌دانم، اما فکر می‌کنم تا پایان هفته جاری و با توجه به اتمام مسابقات والیبال این کلیپ از برنامه «خندوانه» پخش شود. (فارس)


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری


 ادامه گویندگی با نظر دکتر سرافراز
«محمدرضا حیاتی» بازنشسته شد
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 تیر 1394 ساعت 11:09 | شماره خبر : 1991363516501373595 تعداد بازدید: 4621


«محمدرضا حیاتی» گوینده پیشکسوت خبر پس از 34 سال فعالیت بازنشسته شد.
«محمدرضا حیاتی» گوینده پیشکسوت اخبار رادیو و تلویزیون که از سال 1360 فعالیت خود را در سازمان صداوسیما آغاز کرده، روز گذشته -اول تیرماه- پس از 34 سال فعالیت متوالی در سازمان صداوسیما به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

این در حالی است که معاونت خبر رسانه ملی طی سالهای اخیر چندین گوینده جوان به بدنه خبری خود تزریق کرده است اما همواره اخبار ساعات مهم نظیر 21 شبکه یک سیما به محمدرضا حیاتی سپرده شده است.

بازنشستگی حیاتی به منزله خداحافظی او از آنتن نیست و طبق نظر محمد سرافراز رئیس سازمان صداوسیما قرار شده این گوینده پیشکسوت فعالیت خود را به صورت پروژه ای با بخش های خبری تلویزیون ادامه دهد. (فارس)


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویریبازگشت بهار رفته

آمارهای نگران‌کننده انتشار کتاب در کشور که در دو سال گذشته رو به کاهش بود، در نخستین فصل سال 94 بهاری شد. انتشار کتاب در ایران تابع بسیاری از مولفه‌هاست که کتابخوان نبودن مردم یکی از آنهاست. شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و وجود کتاب‌های خوب و مناسب، همه و همه عواملی است که دست به دست هم می‌دهند و جامعه فرهنگی ما در زمینه کتاب را می‌سازند.
 

گرچه از سال های پررونق انتشار کتاب در شمارگان پنج و ده هزار نسخه کمی فاصله گرفته ایم، اما بهار امسال نشان داد این بهار رفته، می تواند به صنعت نشر بازگردد. نگاهی به آمار انتشار کتاب در خانه کتاب ایران از رشد کمی مطلوب در این زمینه حکایت دارد.

افزایش تعداد عناوین از حدود 14 هزار عنوان در بهار 93 به بیش از 16 هزار عنوان در بهار 94 و از سوی دیگر افزایش 500 هزار نسخه ای به نسبت همین مدت، خبر از روزهای خوبی برای نشر کتاب در ایران می دهد.

افزایش تعداد شمارگان کتاب ها از 28 میلیون نسخه در بهار 93 به 28 میلیون و 500 هزار نسخه در بهار امسال به این معنا است که شمارگان متوسط کتاب های بهار امسال به حدود 1700 نسخه رسیده است که جای امیدواری زیادی دارد.

این در حالی است که هنوز بخشی از صنعت نشر ما در خواب زمستانی است و این گرمای بی سابقه هم نتوانسته است آن را بیدار کند.

شمارگان تاسف برانگیز برخی از کتاب ها به 300 و 400 نسخه رسیده است و برخی از شوک های روانی مثل همین افزایش عناوین و شمارگان می توانند این وضع را تکانی بدهند و رونقی به این بخش مهم از فرهنگ کشور ببخشند.

هنوز زود است درباره این افزایش با خوش بینی نظری ابراز کرد، زیرا براساس روال طبیعی این سال ها، رونق حوزه فرهنگ و بویژه کتاب، با تعطیلی تابستانی دانشگاه ها و مدارس، کمی فروکش می کند و در تابستان باید شاهد کاهش و در بهترین حالت ثبات این وضعیت باشیم. برای دو فصل پاییز و زمستان و بازگشایی دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و مدارس، به طور سنتی، ما شاهد رونق بیشتر فعالیت های حوزه کتاب و نشر هستیم و در این زمینه هم می توان چشم انتظار رونقی بیشتر از فصل بهار بود.

صنعت نشر کتاب در ایران، دو فصل پاییز و زمستان را فصل کار شدید و سخت خود قرار می دهد و بهار و تا حد زیادی تابستان را به خواب می رود، از این رو می توان از حالا تلاش ناشران را در این فصل دید که به آمارهای کنونی انتشار کتاب تا حد مطلوبی بیفزایند.هرچند مصداق این مثل معروف که جوجه را آخر پاییز می شمارند، باید صبر کرد تا پایان سال و جوجه های نشر را شمرد، اما برای همین فصل رونق هم جای بسی شادی دارد که پس از سه سال رکود و کاهش شمارگان و عناوین کتاب ها، شاهد تکانی کوچک در این عرصه مهم فرهنگی بوده ایم و همین هم غنیمت است.

رضا معصومی - روزنامه نگار
عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری


بهار امید بخش کتاب

پس از چند سال رکود در وضعیت کتاب و کتابخوانی و بازار نشر کشور، به نظر می‌رسد بهار 94 برای دوستداران یارمهربان واقعا بهاری بوده و در حالی سه ماهه نخست سال 94 را پشت سر گذاشته ایم که شاهد رشد و رونق وضعیت بازار کتاب نسبت به سال‌های گذشته هستیم؛ این اتفاق از رشد 15 درصدی تعداد کتاب‌های منتشر شده تا افزایش 500 هزار نسخه‌ای شمارگان کل کتاب را در بر می‌گیرد.
 

بنا بر آمارهایی که جام جم از خانه کتاب دریافت کرده است، در سه ماه نخست سال 94 شاهد رشد 15 درصدی انتشار کتاب در کشور هستیم. بر اساس آمارها در این مدت 16 هزار و 225 عنوان کتاب در کشور منتشر شده است ؛ در حالی که در مدت مشابه سال های گذشته میزان کتاب های منتشر شده نسبت به امسال کمتر بوده است. این آمار در سال گذشته 14 هزار و صد عنوان بوده است. در سال های 92، 91 و 90 نیز به ترتیب 12 هزار و 939، 13 هزار و 781 و 13 هزار و 502 عنوان بوده است.

یکی از موضوعاتی که در بررسی آمار کتاب نظر بسیاری را به سوی خود جلب می کند، مقایسه میزان کتاب های تالیفی و ترجمه با یکدیگر است. هرچند امسال در هر دو بخش شاهد رشد میزان فعالیت مولفان و مترجمان نسبت به سال های گذشته بوده ایم، می توان گفت در بخش آثار ترجمه از سال 90 تا کنون افت و خیز چندانی وجود نداشته؛ اما در بخش تالیف با رشد نسبتا خوبی روبه رو هستیم.

12هزار و 524 عنوان کتاب تالیفی امسال در کشورمان منتشر شده است، در حالی که این آمار طی سال های 90 تا 93 حدود ده هزار عنوان بوده اند. انتشار کتاب های ترجمه هم هر چند با رشد مواجه بوده اند اما در حالی امسال به 3701 جلد رسیده که در مدت مشابه، میانگینی تقریبا 3000 عنوانی داشته است. آمارهای این بخش به طور کامل در جدول ارائه شده است.

شمارگان کل کتاب هم از موارد مهم آمارهای نشر محسوب می شود. طی سال های گذشته همواره درباره افت شمارگان کتاب در کشورمان مباحث گوناگونی مطرح شده است. در بهار امسال اما شمارگان کتاب هم رشد مطلوبی داشته و به رقم 28 میلیون و 569 هزار و 98 جلد رسیده است. این آمار سال گذشته 28 میلیون و 27 هزار و 606 جلد بوده است.

آمارها، کتاب ها را از لحاظ موضوعی هم دسته بندی کرده و نشان می دهد مولفان و مترجمان به کدام موضوعات توجه بیشتری نشان داده اند. در سه ماهه نخست امسال بیشتر عناوین منتشر شده از نظر موضوعی به این شکل بوده است: علوم عملی با 2648 عنوان، ادبیات با 2596عنوان، کودک و نوجوان با 2434 عنوان، دین با 2243 عنوان و علوم اجتماعی 1934 عنوان.

سال 93 اما بیشترین تعداد کتاب به ترتیب به حوزه های ادبیات، علوم عملی، کودک و نوجوان، دین و علوم اجتماعی اختصاص داشته است. در سال 92 نیز به ترتیب دین، علوم عملی، کودک و نوجوان و علوم اجتماعی پیشتاز بوده اند.

در سال 91 کتاب های حوزه دین و علوم عملی تعداد عناوینی یکسان منتشر کرده اند و کتاب های کودک و نوجوان، علوم اجتماعی و تاریخ و جغرافیا در رده بعدی قرار دارند. سال 90 هم به ترتیب دین، کودک و نوجوان، علوم عملی، ادبیات و علوم اجتماعی در رده موضوعاتی بوده که بیشترین عناوین کتاب درباره آنها منتشر شده است.

زینب مرتضایی فرد - گروه فرهنگ و هنر


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری


 جام جم گزارش می دهد
تمرین آرامش با برنامه‌های تلویزیونی
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 تیر 1394 ساعت 09:52 | شماره خبر : 1991296742172904159 تعداد بازدید: 147محمود (پرویز پرستویی) در سریال زیرتیغ یک لحظه از کوره در رفت و باعث مرگ دوست صمیمی‌‌اش شد.‌ عطا ( امیرجعفری) در سریال «زیرهشت» نمونه بارز کسانی است که همه عمر تاوان خشم و کینه را می‌دهند و مهران سارنگ «در مسیر زاینده‌رود» یک لحظه اسیر خشم شد و جوانی را کشت.‌

نمونه این آدم‌ها در جامعه بسیار دیده می‌شوند و حضورشان آن قدر پررنگ شده که زنگ خطر را هم به صدا درآورده و حالا باید نهاد‌ها و سازمان‌‌های مختلف دست به کار شوند و گسترش خشم را کنترل کنند.‌ یکی از این سازمان‌ها، صدا و سیماست که نقش موثری در این زمینه دارد.‌ رسانه ملی سال‌هاست با تولید برنامه‌های مختلف در ساختار‌های متنوع مهارت‌های ارتباطی را به افراد آموزش می‌دهد تا آنها در موقعیت‌های مختلف و بحران‌زا بتوانند از این مهارت‌ها استفاده کنند.‌

یکی از این برنامه‌ها که از شبکه دو به نمایش درمی‌آید، راه آرامش است.‌ در برنامه اردی‌بهشت شبکه چهار هم به این موضوع توجه می‌شود.‌ در برنامه‌‌های خانواده‌محور تلویزیون هم بخشی از برنامه‌ها به آموزش مهارت‌های ارتباطی و کنترل خشم اختصاص یافته است.

براساس گزارش‌های سازمان پزشکی قانونی، در دهه 80 (1380 تا 1389) بیش از پنج میلیون و 800 هزار پرونده نزاع در پزشکی قانونی مورد رسیدگی قرار گرفته و که تنها در سال 89 تعداد نزاع‌های ارجاع شده به سازمان نظام پزشکی بیش از 600 هزار مورد بوده است.

دکتر ابوالفضل آقابابا، پژوهشگر اجتماعی با اشاره به این آمارها تاکید می‌کند، ارقام ذکر شده صرفا به نزاع‌هایی مربوط است که به سازمان نظام پزشکی ارجاع شده و نه تمامی نزاع‌های کوچک و بزرگی که در جامعه شاهدش هستیم.‌ این در حالی است که بسیاری از جامعه‌شناسان و روان‌شناسان معتقدند آثار تلویزیونی می‌تواند در کنترل خشم و ترویج آرامش تقویت یا تضعیف پرخاشگری در جامعه سهم بسزایی داشته باشد.

آموزش مهارت‌های ارتباطی

برنامه‌های متعددی در شبکه‌های تلویزیون به آموزش مهارت‌های ارتباطی می‌پردازند و ضمن بررسی شیوه‌های ارتباطی درباره پرخاشگری، علل ایجاد و روش‌های کنترل آن نکاتی را آموزش می‌دهند.‌ این مباحث عمدتا در برنامه‌های خانوادگی تلویزیون مطرح می‌شود و کمتر در برنامه‌ای به صورت مستقل بررسی و تحلیل می‌شود.‌

به‌عنوان نمونه زمستان گذشته شبکه دو برنامه‌ای با نام «ما ایرانی‌ها» را برای مخاطبان به نمایش گذاشت که علیرضا خوشنویس، تهیه‌‌کننده آن بود.

این تهیه‌کننده، پرخاشگری و خشم را یکی از موضوعات بسیار حساس می‌داند که پرداختن به آن در تلویزیون باید بسیار ظریف و حساس انجام شود؛ زیرا اندکی بی‌توجهی می‌تواند نتایجی چون عادی‌پنداری را در پی داشته باشد.

برنامه دیگری که این شب‌ها سری جدید آن از شبکه دو به نمایش در می‌آید «راه آرامش» است که در کنار موضوعات مرتبط با سبک زندگی از جمله آداب اجتماعی، مسئولیت‌پذیری و روابط والدین و فرزندان به مسأله مهم پرخاشگری نیز توجه دارد.کارشناسان این برنامه درباره علل و ریشه‌های پرخاشگری به نکاتی اشاره می‌کنند و ضمن پاسخ به خانواده‌هایی که در استودیوی برنامه حضور دارند، راهکارهایی برای کنترل یا از بین بردن خشم و پرخاشگری ارائه می‌کنند.

محمد رفعتی که تهیه‌کنندگی راه ‌آرامش را به عهده دارد، خشم و پرخاشگری در میان کودکان را به بازی‌های رایانه‌ای مرتبط می‌داند و انتخاب درست و نظارت دقیق والدین را به عنوان راه چاره برمی‌شمارد ؛ اما برای خشم و پرخاشگری بزرگسالان به عوامل متعددی اشاره می‌کند.

از نظر وی مسائل اقتصادی، بی‌مهری اعضای خانواده و از همه مهم‌تر شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای مهم‌ترین علت ایجاد پرخاشگری در میان بزرگسالان است.‌

رفعتی که تلاش کرده در برنامه راه آرامش، به کمک کارشناسان راهکارهایی به مخاطبان آموزش دهد، به تاثیرگذاری آثار نمایشی بسیار تاکید دارد.‌

این تهیه‌کننده می‌گوید: تلویزیون باید در مقابله با گسترش خشم یا هر رفتار ناپسندی در جامعه دست به الگوسازی بزند و سریال‌های تلویزیونی یکی از بهترین قالب‌ها برای تاثیرگذاری الگوها، محسوب می‌شود.‌

رفعتی سریال‌های تلویزیونی را فضای مناسبی برای نمایش تاثیر و نتیجه روابط درست و غلط اجتماعی می‌داند و می‌گوید: لازم نیست در یک برنامه به‌صورت مستقیم به خشم یا هر صفت دیگری اشاره شود؛ کافی است روابط و تاثیرات هر رفتار بدرستی در یک سریال طراحی شود ؛ چرا که شیوه پرداخت بسیار مهم است.‌

محمدعلی اسلامی، تهیه‌کننده سریال‌های تلویزیونی که سریال زیر تیغ را هم تهیه کرده است، نیز پرداختن به موضوع عصبانیت و خشم را بسیار حساس می‌داند و معتقد است باید عواقب خشم و عصبانیت را در آثار نمایشی به مخاطب نشان داد.‌

وی با اشاره به معضلات و ماجراهایی که در اثر یک لحظه خشم و از خود بی‌خود شدن در سریال زیرتیغ به نمایش درآمد، تاکید کرد: سریال‌های تلویزیونی نمی‌تواند به صورت مستقیم آموزش بدهد و به مخاطب بگوید چطور خشم و پرخاشگری را کنترل کنند، اما می‌تواند عواقب و تبعات عصبانیت، خشونت و پرخاشگری را روایت و زمینه همذات‌پنداری و عبرت‌اندوزی را فراهم کنند.‌

ماهواره و ترویج خشونت

در مقابل صفات نکوهیده‌ای چون پرخاشگری و خشم، ویژگی‌های اخلاقی نیز مانند صبر، آرامش و مدارا توصیه شده است؛ اما با این که در این‌باره برنامه‌هایی متعدد به مردم ارائه شده، شاهد رشد عصبانیت و پرخاشگری هستیم.‌ شاید به نظر برسد برنامه‌هایی که مهارت‌های ارتباطی را آموزش داده و می‌دهند در کارشان موفق نبوده یا نتوانسته‌اند به اندازه کافی مخاطب برای خود دست و پا کنند.‌ اما از نگاه محسن ایمانی، استاد روان‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس، مخاطبان تلویزیون در معرض انواع برنامه‌های تصویری قرار دارند که خشونت را ترویج می‌دهند.‌

وی تاکید کرد، همیشه علم به یک مسأله به عمل منجر نمی‌شود و ممکن است بسیاری از مخاطبان برنامه‌های آموزشی تلویزیون درباره علل ایجاد عصبانیت یا شیوه‌های کنترل آن اطلاعات داشته باشند، اما نتوانند این علم را به عمل بدل کنند و در موقع لازم از شیوه‌های مناسب برای کنترل خشم استفاده کنند.‌

براساس توضیحات این روان‌شناس می‌توان گفت پرهیز از عوامل خشونت‌زا نیز به اندازه اطلاع‌رسانی و آموزش مستقیم، اهمیت دارد.‌ ایمانی در این‌باره گفت: در کنار تمام آموزش‌هایی که برای افزایش آستانه تحمل آدم‌ها در مقابل خشم ارائه می‌شود، لازم است در انتخاب فیلم‌های سینمایی، سریال‌های تلویزیونی و ساخت این آثار در نگارش دیالوگ‌ها و...‌ به احتمال ترویج خشونت نیز توجه و از آن پرهیز شود.‌

تاثیرپذیری مخاطب از تلویزیون نکته‌ای نیست که بتوان بسادگی از آن عبور کرد؛ اما شیوه این تاثیرپذیری مقوله‌ای مهم و تعیین‌کننده است.‌

به عنوان نمونه برخی نظریه‌پردازان رسانه، نمایش خشونت در تلویزیون را به گسترش خشونت در جامعه مرتبط می‌دانند و برخی دیگر نیز این اتفاق را سوپاپ اطمینانی برای کنترل میزان خشونت در جامعه تلقی می‌کنند و بر این عقیده‌اند نمایش آثار خشونت‌بار به مردم این فرصت را می‌دهد تا خشم‌ درونی خود را به شیوه همذات‌پنداری با قهرمان نمایشی تخلیه کنند و مانع بروز آن در جامعه و ارتباطات واقعی شوند.‌

دکتر محسن ایمانی با نظریه دوم مخالف است و در این‌باره توضیح می‌دهد که رسانه باید علاوه بر آموزش مستقیم و غیرمستقیم، انتخاب آثار ارزشمند و پخش آثار به دور از خشونت، گاهی تفاوت‌های موجود در آثار ایرانی و غربی را تحلیل و داشته‌هایمان را برای مخاطبان تشریح کند.‌ از نگاه این روان‌شناس، شناخت این برتری‌ها به مردم کمک می‌کند خشم درونی کمتری احساس کنند.‌

مدیریت خشم با برنامه‌های شاد

آموزش غیرمستقیم و تاثیرگذاری بر مخاطب از مهم‌ترین راهکارهایی است که همواره توسط کارشناسان و متخصصان رسانه به آنها اشاره شده است. در این مقوله درباره پیشگیری از گسترش پرخاشگری، خشم و عصبانیت نیز تاکید شده است.

علیرضا خوش‌نویس که درباره ویژگی‌ اخلاقی ایرانیان تحقیق و مطالعه می‌کند، در زمینه تاثیرگذاری بر گسترش میزان خشم و عصبانیت در جامعه به دو کارکرد مهم برای تلویزیون اشاره می‌کند؛ یکی برنامه‌های تربیتی درست بخصوص برای کودکان و نوجوانان و دیگری ارائه برنامه‌هایی که حس و حال خوش برای مخاطب ایجاد می‌کند و موجبات رهاشدن از خشم و عصبانیت را فراهم می‌آورد.‌

محمدعلی اسلامی نیز ایجاد حال خوش را راهکاری ارزشمند می‌داند و معتقد است؛ عصبانیت و پرخاشگری بین افراد هر جامعه‌ای وجود دارد و در جامعه ما نیز به واسطه وجود مشکلات اجتماعی و فرهنگی متعدد، این رفتار در حال افزایش است، اما باید به مخاطب کمک کرد تا این احساسات را در خودش مدیریت کند.‌

محسن ایمانی نیز تاثیرات روانی برنامه‌های شاد و طنز را قابل اعتنا می‌داند و تشریح می‌کند که شادی و شادمانی نیز به اندازه خشم و خشونت بر روح انسان تاثیرگذار است و همان‌طور که یک بیننده از تماشای یک برنامه خشن متاثر می‌شود، از دیدن برنامه‌های شاد و مفرح نیز تاثیر می‌گیرد.‌ وی ایجاد رضایت به کمک پخش برنامه‌های آرامش‌بخش را بهترین راهکار تلویزیون برمی‌شمارد.‌

فقط تلویزیون مسئول نیست

همچنان که افزایش خشم و عصبانیت در جامعه دلایل و عوامل متعدد دارد، مدیریت و رفع آن نیز به‌عهده نهادها و سازمان‌های متعددی است که در قبال جامعه مسئول هستند.‌

ابوالفضل آقابابا پژوهشگر اجتماعی درباره شرایط فعلی جامعه و عملکرد رسانه ملی توضیح داد: جامعه‌ ما شرایط بدی را به لحاظ پرخاشگری و خشونت تجربه می‌کند و برخلاف آنچه برخی می‌پندارند تلویزیون قرار نیست نقش ناجی را داشته باشد؛ این رسانه نه چیزی را ایجاد و نه آن را از بین می‌برد، بلکه می‌تواند در شدت و ضعف هر چیزی نقش داشته باشد.‌

از نگاه این پژوهشگر و دانش‌آموخته رشته جامعه‌شناسی، صدا و سیما مسئول حذف یا ایجاد خشونت در جامعه نیست و در مواجهه با آن نیز کار دشواری پیش‌رو دارد.‌ خشونت در جامعه وجود دارد و صدا و سیما لاجرم اخبار آن را منعکس می‌کند ؛ بنابراین لازم است به تناسب رشد اخبار مرتبط با خشم و خشونت، نمایش برنامه‌های شاد و مفرح در تلویزیون افزایش پیدا کند و از ابزارهای درست و موثر برای ایجاد آرامش بهره گرفت.‌

آقابابا تداوم اثر یک برنامه خوب تلویزیونی را در شرایط عادی روز می‌داند و معتقد است در شرایط کنونی کشورمان تاثیر چنین برنامه‌هایی بیشتر از چند ساعت نیست.‌ این جامعه‌شناس به برنامه خندوانه و تاثیرات آن اشاره و تاکید می‌کند، این برنامه یک اتفاق بزرگ و تحسین‌برانگیز در تلویزیون محسوب می‌شود.‌

وی با انتقاد از پخش آن در یک شبکه دیجیتال، نمایش برنامه‌هایی از این دست در شبکه‌های دیگر و انرژی‌بخشی و ایجاد آرامش را ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد، شاید در شرایط کنونی صدا و سیما بتواند با ساخت و عرضه برنامه‌های مناسب بیشتر از هر نهاد و سازمانی به مردم کمک کند.‌

این جامعه‌شناس پخش برنامه‌های ورزشی در کنار برنامه‌های شاد و مفرح را نیز ضروری دانست و بر اهمیت همراهی رسانه ملی با مردم و خواست آنها تاکید کرد.‌

آذر مهاجر -گروه رادیو و تلویزیون


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری


خبرسازی دروغ ‌علیه صداوسیما
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 تیر 1394 ساعت 09:46 | شماره خبر : 1991292807583297858 تعداد بازدید: 1085

فاز جدید تخریب سازمان صدا و سیما از روز یکشنبه توسط خبرگزاری ایلنا با انتشار خبر کذب تفکیک جنسیتی در معاونت صدا ،کلید خورد و روزنامه آفتاب یزد دیروز با درج این خبر و دادن تیتریک به آن به این شایعه دامن زد. با این شایعه‌پراکنی این دو رسانه الفبای اخلاق رسانه ای را زیرپا نهادند.

نسرین آبروانی، معاونت صدا وهمین طور روابط عمومی رسانه ملی، دیروز با تکذیب این خبر تاکید کردند که همکاران خانم و آقا به شیوه گذشته در رسانه ملی مشغول فعالیت هستند و این شایعه‌سازی‌ها بی اساس است . به نظر می رسد ریشه شایعه پراکنی برای تخریب رسانه ملی راکه البته مسبوق به سابقه است.

باید در تلاش برخی جریانات سیاسی دنبال کرد که از اطلاع رسانی صداوسیما و انعکاس واقعیات عصبانی بوده به جای پاسخگویی وشفاف سازی سعی می کنند با دامن زدن به شایعات به اعتبار خانواده بزرگ صداوسیما لطمه بزنند.

برای مثال مذاکرات هسته‌ای مدت‌هاست در جریان است.اما در دور آخر مذاکرات که در لوزان برگزار شد، آمریکا و متحدانش نشان دادند زیاده‌خواهی‌‌شان پایانی ندارد و تصورشان این ‌است هر زمان بخواهند ،می‌توانند جهت مذاکرات را به نفع خود تغییر دهند.

رسانه ملی در چنین شرایطی و با هدف کمک به دیپلمات های هسته ای وافزایش قدرت چانه زنی آنها وبا افشا کردن زیاده خواهی های آمریکا و اروپا وارد عمل شد که البته با استقبال افکار عمومی نیز روبرو گردید.

برگزاری میزگرد‌های کارشناسی، گفتگو‌های تخصصی و پخش فیلم‌های مستند بود که چهره واقعی غرب را به مردم نشان داد.

به نظر می رسد این رویکرد سازمان صدا و سیما به مذاق برخی از جناح‌های سیاسی خوش نیامده است به همین دلیل است که گاه و بی‌‌گاه با فضا‌سازی‌های بی‌اساس و شایعه‌پراکنی‌های ناشیانه تلاش می‌کنند، نظر و دیدگاه مردم را نسبت به رسانه ملی مخدوش کنند.

در دوره‌ای که برخی شبکه‌‌های اجتماعی بدون در نظر گرفتن صحت و سقم اخبا‌ر، آن را منتشر می‌کنند، برخی خبرگزاری ها وروزنامه هابا انتشار خبر کذب تفکیک جنسیتی در معاونت صدا نشان داد ند چندان به اعتبار خود پایبند نبوده و به مصداق «هدف وسیله را توجیه می کند» حاضرند شأن خود را در حد برخی شبکه‌های مجازی پایین بیاورند تا جایی‌که یکی از روزنامه هامتوسل به کاریکاتور شد.

برای بی اساس جلوه دادن این خبرسازی دروغ و سایر شایعات نظیر بیرون کردن نیروها و غیره فقط به این بسنده می کنیم که در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی مجریان زن و مرد در کنار هم و در محیطی کاملا سالم در تولید و پخش برنامه‌های مختلف همکاری‌ می‌کنند.

این برنامه‌ها از تلویزیون و رادیو پخش می‌شود و سند زنده‌ای است بر رد این گونه شایعات .یا در بخش‌های خبری شبکه‌های مختلف پخش می‌شود، گویندگان خانم بنا به تخصص خود با مهمانانی که آقا هستند به گفت‌وگو می‌نشینند و همه این‌ها نشان می‌دهد که تفکیک جنسیتی در سازمان صدا و سیما کذب محض است.

دروغی که هدفش فقط تخریب رسانه ملی و آدرس غلط دادن به مردمی است که به صدا و سیمای کشورشان اعتماد دارند و ترجیح می‌دهند اخبار را از این رسانه دریافت کنند و درگیر اختلافات جناحی نشوند. (جام‌جم)


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری


 محمدرضا علیمردانی از نقش آفرینی در «پایتخت4» می‌گوید
از تیتراژ خوانی تا بازی در نقش «بائو»


محمدرضا علیمردانی گفت: برای حضور در سریال «پایتخت» نگران این موضوع نبودم که اغلب کاراکترها در فصل‌های قبلی به مخاطب معرفی شدند و من(بائو) برای بار اول به مخاطب معرفی می‌شود.

«محمدرضا علیمردانی» گفت: حضورم در سریال «پایتخت» بر اساس دوستی که با هادی کاظمی و البته محسن تنابنده داشتم شکل گرفت، به این ترتیب که کاظمی مرا به تنابنده یادآوری کرد چراکه من و محسن سالها از دوستان خوب همدیگر بودیم و او به دلیل مشغله‌های کاری که داشت، در آن زمان من در ذهنش نبودم.

وی ادامه داد: سریال «پایتخت» به این دلیل که 3 فصل از آن در سالهای گذشته از تلویزیون پخش شده است، به شدت مخاطبان خود را جذب کرده و تک تک کاراکترهای این سریال برای مردم ملموس و باور کردنی هستند.

بازیگر نقش بائو در سریال «پایتخت4» افزود: برای حضور در این سریال نگران این موضوع نبودم که اغلب کاراکترها در فصل‌های قبلی به مخاطب معرفی شدند و من(بائو) برای بار اول به مخاطب معرفی می‌شود. برای ایفای این نقش نیز از راهنمایی های سیروس مقدم و محسن تنابنده تجربه‌های خوبی را کسب کردم که از این بابت بسیار خوشحالم.

وی درباره بازیگری و انتخاب نقش‌هایش افزود: در بازیگری همیشه سعی کردم تا خود را شبیه کاراکتر کنم نه اینکه کاراکتر را شبیه خودم انتخاب کنم و در این زمینه هم هیچ گاه برای کشف کردن نقاط مشترکم با نقش کنجکاو نیستم.

این بازیگر گفت: به عقیده من یکی از جذابیت‌های بازیگری همین است که تو به عنوان بازیگر می‌توانی اغلب نقش‌ها را تجربه کنی. طی همین موضوع هم این فرصت را پیدا می‌کنم که در مورد برخی شخصیت‌ها تحقیق و نگارش داشته باشم. لذت بخش‌ترین تجربه یک بازیگر لمس همین حس‌ها و تجربه کردن‌ها است.

این بازیگر افزود: درست است در شاخه‌های بسیاری غیر از بازیگری فعالیت داشتم، اما همه اینها را به این خاطر انجام دادم که علم بازیگری به شما می‌گوید بهتر است همه این شاخه‌ها را تجربه کنید.

بازیگر سریال «مامور بدرقه» گفت: زمان زیادی را به صداپیشگی پرداختم و آنهم به این خاطر بود که فضای آن موقع برای این عرصه هموار بود که در همین راستا آموزشگاهی را نیز تاسیس کردم و در آن فن بیان و گویندگی تدریس می‌کنم.

وی در ادامه بیان کرد: من خود را بازیگر می‌دانم و معتقدم همه شاخه‌های دوبله، صداپیشگی، خوانندگی و ... عناصری است که یک بازیگر باید آنها را بداند و یاد بگیرد. درست است که هر کدام از این شاخه‌ها در نوبه خود یک تخصص به شمار می‌روند، اما من هم تمام تلاشم را در جهت هر چه بهتر یاد گرفتن این شاخه‌ها به کار بستم و امیدوارم موفق عمل کرده باشم.

این صداپیشه اضافه کرد: فعالیت‌های من در حوزه صدا برای مردم بیشتر عیان بوده است. تا به حال در حدود 700 پروژه به عنوان صداپیشه فعالیت داشته‌ام و حقیقت است اگر بگویم نمی‌توانم بین کارهایم بهترین را انتخاب کنم چراکه همه شان را به یک اندازه دوست دارم.
خواننده تیتراژ سریال «انقلاب زیبا» ضمن اشاره به فعالیت‌هایش در حوزه موسیقی افزود: قبل از اینکه تیتراژ انقلاب زیبا را بخوانم، هیچ آهنگی به صورت رسمی از من منتشر نشده بود و ترانه تیتراژ انتهایی سریال اتقلاب زیبا اولین قطعه موسیقایی من به عنوان خواننده بود. قبلترها فقط در دوبله کارهای کودک خوانندگی می‌کردم، اما پیش از احوال تلخ کاری را ارائه ندادم. یادم هست در همان زمان نیز ترانه تیتراژ «انقلاب زیبا» با استقبال خوبی از جانب مخاطب روبرو شد و حتی آقای ضرغامی از این کار تعریف کرد.
وی درباره تولید آلبوم موسیقی خود و عرضه در بازار نیز گفت: ترانه‌های آلبوم را همگی خودم گفتم و سعی کردم جنس کلام جدیدی را برای مخاطبانم داشته باشم. (فارس)


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری


آخرین وضعیت از بیماری بهنام صفوی
سه شنبه 2 تیر 1394 07:33 | کد خبر: 1990723207139526586 | بازدید: 2724
جام جم نوا: مدیر اجرایی برنامه های بهنام صفوی خواننده موسیقی پاپ کشورمان از بهبود نسبی اوضاع جسمانی این خواننده بعد از افت فشار چند روز گذشته خبر داد.

میلاد لطیفی در گفتگویی درباره آخرین وضعیت جسمانی بهنام صفوی خواننده جوان پاپ که از بیماری رنج می‌برد اینگونه گفت: پنجشنبه ۲۸ خرداد ماه به دلیل خستگی شدیدی که بهنام برای تولید کلیپ «خدا» در ویژه برنامه «ماه سپید» داشت، دچار افت فشار شد و ما ناچار شدیم وی را به بیمارستان منتقل کنیم که خوشبختانه با تمهیداتی که از سوی تیم پزشکی بیمارستان صورت گرفت مشکل برطرف شد و او هم اکنون از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.

وی ادامه داد: بهنام صفوی هم اکنون مشغول استراحت است و طی روزهای آینده پزشک معالج وی تاریخ نهایی عمل جراحی را اعلام خواهد کرد. البته طبق توصیه های پزشک، بهنام صفوی نباید قبل از عمل جراحی بیش از حد به خود فشار بیاورد. اما به هر حال او به خاطر قولی که برای ساخت کلیپ «خدا» به عوامل سازنده داده بود با جان و دل تلاش کرد تا کلیپ سر تاریخ مقرر به برنامه برسد و همین باعث شد که وی به دلیل بیماری که دارد با فشار زیادی مواجه شود.

لطیفی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: طی روزهای گذشته همانطور که انتظار می رفت شایعات زیادی بعد از انتشار نامساعد بودن اوضاع جسمانی بهنام صفوی در برخی رسانه ها منتشر شد که من از همه طرفداران و دوستداران این خواننده می خواهم اخبار مربوط به بیماری و مراحل درمانی بهنام را از رسانه ها و خبرگزاری های معتبر پیگیری کنند که جلوی هر شائبه ای گرفته شود.

وی در پایان تصریح کرد: بهنام هم اکنون در وضعیت روحی بسیار خوبی قرار دارد و نزدیکان او می دانند در این دو سالی که از این ضایعه رنج می برد، خیلی ها از بیماری او خبر نداشتند و وی در کمال آرامش مراحل درمان را با دارو طی می‌کرد. به هر ترتیب من باز هم از همه طرفداران می خواهم در کمال آرامش فقط برای سلامتی بهنام صفوی دعا کنند.

بهنام صفوی متولد سال ۶۲ در شهر شیراز است که تحصیلات تکمیلی خود را در رشته عمران به پایان رسانده است. وی موسیقی را از سنین کودکی با نواختن پیانو و در کنار آن نواختن سازهای کوبه ای آغاز کرد و از آن زمان تا کنون به صورت مستمر در حوزه موسیقی و نوازندگی به فعالیت خود ادامه داد.

صفوی سال ۸۵ با انتشار قطعه «تمنا» خود را به جریان رسمی موسیقی پاپ ایران معرفی کرد که استقبال مردم از این اثر این انگیزه را در او ایجاد کرد که دو سال بعد از انتشار این قطعه، آلبوم «عشق من باش» را در بازار موسیقی منتشر کند. او در سال ۹۱ آلبوم «آرامش» و در سال ۹۳ آلبوم «فوق العاده» را روانه بازار موسیقی کرد. برگزاری کنسرت های مختلف داخلی و خارجی و همچنین تولید چندین تک آهنگ از جمله فعالیت‌های این خواننده در حوزه موسیقی است.


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری


انهدام باند سارقان خودروهای مدل بالا در اصفهان    
1394\04\04 - 10:44 AM

اصفهان / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

باند سارقان حرفه ای که با تصادف ساختگی در اصفهان اقدام به سرقت خودرو میکردند منهدم شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت : ماموران پلیس آگاهی اعضای این باند حرفه ای 3 نفره را در عملیات ویژه و در مناطق مختلف شناسایی و دستگیر و به سرقت 40 خودرو اعتراف کردند.
سرهنگ خسروی افزود : متهمان ابتدا خودروی پراید مالباختگانی را که قصد خارج یا وارد کردن به پارکینگ منزل را داشتند سرقت و سپس با این خودروها در خیابان با ماشینهای مدل بالا تصادف ساختگی می کردند .
وی با بیان اینکه در تصادفات ساختگی متهمان با همدستی یکدیگر اقدام به سرقت خودروی مدل بالا نیز می کردند گفت : سارقان خودروها را پس از جابجایی در کارگاهی غیر مجاز به دلالان می فرختند.
وی افزود : پرونده این افراد برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی استان تحویل داده شد.


عکس جملات زیبا، عکس جملات فلسفی، عکس جملات وایبری، عکس حکیم، عکس سخنان بزرگان، عکس سخنان حکیمانه، عکس سخنان حکیم ارد بزرگ، عکس سخنان دانشمندان، عکس سخنان زیبا، عکس سخنان بزرگان ، عکس سخنان زیبا , عکس سخنان ناب , عکس سخنان حکیمانه , عکس جملات وایبری , عکس جملات ، سخنان سخنان عاشقانه , عکس سخنان اموزنده ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات کوتاه ، سخن بزرگان ، (سخن آرا), پند بزرگان تصویری

  • سرزمین شاد را ، هیچ شکستی ، ناتوان نمی سازد . حکیم ارد بزرگ
  • پیشرفت ، تنها در سایه آمادگی همیشگی ما بدست می آید . حکیم ارد بزرگ
  • چه بیچاره اند مردمی که ، قهرمانشان بزدل است .  حکیم ارد بزرگ
  • مجالس و گردهمایی های خویش را در جایی برگزار کنیم که آزار همسایگان را در پی نداشته باشد . حکیم ارد بزرگ
  • تندرستی ، پیش نیاز هر آرمان باشکوهی است . حکیم ارد بزرگ 
  • برای آنکه پرواز کنی ، پیکر خویش را ، به حال خود رها مکن . حکیم ارد بزرگ

http://sokhanan-bozorgan.pops.tv/t220-topic
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد